נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

מכבי בחרה בהלמן-אלדובי לספק ביטוח פנסיוני לעובדי קבוצת מכבי והרופאים העצמאיים

 

 

רמי דרור מנכל הלמן-אלדובי


כלל ומנורה מבטחים נבחרו לספק לעובדים את קרנות ההשתלמות. בנוסף יוכלו גם בני משפחות עובדי קבוצת מכבי והרופאים העצמאיים של מכבי ליהנות מדמי הניהול הנמוכים. במכרז שהחל לפני מספר חודשים התבקשו החברות להציע כיסוי פנסיוני וקרנות השתלמות עבור כלל עובדי קבוצת מכבי המונה כ 14,000 עובדים. עם זאת, כל עובד יוכל לבחור גם בקרן פנסיה או השתלמות אחרת לפי רצונו.

המכרז נתן משקל משמעותי לא רק לדמי הניהול אלא גם למרכיב השירות. על המתמודדים היה להתחייב לסטנדרט שירותי במענה לכל פניה של עובד שחבר בקרן (SLA) . כך למשל, מחויבת הלמן אלדובי לאפשר לכל עובד שהצטרף לקרן, להיפגש עם נציג מטעמה בצמתי קבלת החלטות אישיים או מקצועיים הרלוונטיים לבטוח הפנסיוני שלו. עוד התחייבה החברה בנוכחות עובד מטעמה במכבי ובזמינות טלפונית מיטבית שלו עבור העובדים.

ההישג הגדול של המכרז הוא בהפחתת דמי הניהול בסכומים שמגיעים למאות שקלים לשנה לכל עובד. חשוב גם להדגיש כי דמי הניהול לקצבאות בעת פרישה יעמדו על  0.2% במקום 0.5% כמקובל ברוב קרנות הפנסיה. לפי תחשיב שביצעו במכבי, החסכון הפנסיוני לעובד בן 30 בשכר חודשי של 10,000 ₪ יגדל בכ-132 אלף ₪ בעקבות המכרז. 

בקרנות ההשתלמות הביא המכרז החדש של מכבי להוזלה משמעותית בדמי הניהול משיעור של 0.8 אחוזים כיום עד ל-0.3 אחוזים במנורה ול-0.23 אחוזים בכלל. המשמעות לפי התחשיב של מכבי יכולה להגיע למאות שקלים נוספים.

קרן פנסיה

התנאים

דמי ניהול מהפקדה שוטפת (חודשית)

דמי ניהול מצבירה (הכספים שנצברו במרוצת השנים)

תחזית חסכון לפי שכר של 10,000 ₪ (מגיל 30 עד 67)

הקצבה שנקבל לאחר פרישה לגמלאות בגיל 67, לפי שכר חודשי של 10,000 ₪  

התנאים החדשים (הלמן אלדובי)

 

1.49%

0%

2,676,560 ₪

13,697 ₪

תנאים כיום

1.2%

0.23%

2,544,035

12,977 ₪


קרנות השתלמות

 

התנאים (כיום)

(ב-10 קרנות להן היה הסדר עם מכבי)

התנאים החדשים כלל

0.23%

התנאים החדשים מנורה-מבטחים

0.3%

מצב נוכחי (לפני המכרז)

כ-0.8%


מיכל הדס, מנהלת מח' פרט ותנאי העסקה: "הצלחנו להביא לעובדים ולבני המשפחה הישג גדול שיחסוך להם מאות אלפי שקלים. המוטו שהנחה אותנו היה- דואגים לעתיד שלך ולמשפחתך- לעובדי קבוצת מכבי ולמשפחותיהם ולרופאים והמטפלים העצמאיים של מכבי. "

רמי דרור, מנכ"ל הלמן-אלדובי: "אנו שמחים וגאים על הזכייה במכרז זה, שהינו אחד ממכרזי הפנסיה הגדולים והיוקרתיים בישראל ומודים על כך להנהלת מכבי. קרן הפנסיה שלנו מדורגת במקומות הראשונים מבחינת איכות השירות הניתן לעמיתים ובטוחני שגם עובדי מכבי שירותי בריאות ייהנו מכך."


הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות