נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

אליהו נשבר >> מגדל פורשת מאיגוד חברות הביטוח ומהתאחדות החברות לביטוח חיים

 

 

שלמה אליהו בעל השליטה במגדל


דירקטוריון מגדל חברה לביטוח בע"מ ("החברה"), החליט היום, 18.01.2017, להודיע על פרישת החברה מאיגוד חברות הביטוח בישראל ע"ר והתאחדות חברות לביטוח חיים בע"מ. 

החלטה זו התקבלה על רקע אי שביעות רצון מאופן הניהול של גופים אלו בטיפול ברגולציה בכלל, ובהוראות ליישום משטר כושר פירעון חדש (סולבנסי), בפרט. 

קבוצת מגדל, שהינה קבוצת הביטוח הגדולה בישראל אשר משרתת למעלה מ- 2 מליון לקוחות, למדה ומכירה את נושא הסולבנסי ויישומו, לרבות תהליך יישומו בחו"ל. הקבוצה סבורה שתהליך יישום הסולבנסי בישראל, במתכונת המוצעת על ידי הפיקוח על הביטוח, אינו דומה לזה המיושם באירופה ואינו נכון לענף הביטוח בישראל.  זהו נושא חשוב אשר ראוי כי  יטופל במקצועיות וברמה מערכתית כוללת – ולא בנושאים נקודתיים, כפי שקורה כיום - על מנת שלא לגרום לעיוותים מרחיקי לכת בפעילות ענף הביטוח בישראל. 

תוקף ההודעה האמורה על פי הוראות התקנונים של הגופים הנ"ל הינה לתום 2017, ואולם בהתאם להחלטה שהתקבלה, אין בכוונת החברה לטפל מעתה ואילך בנושאי הרגולציה השונים באמצעות גופים אלו אלא בכוחות עצמה, ועמדת גופים אלו לא תייצג את עמדת החברה. 

בתגובה מסרו " איגוד חברות הביטוח והתאחדות חברות לביטוח חיים בישראל מצרים על פרישתה של מגדל, דווקא בעיצומו של הליך הידברות מתקדם עם רשות שוק ההון בישרא בנושא משטר סולבנסי 2. הפרישה תיכנס לתוקפה רק בתחילת 2018 ואנחנו מקווים שעד אז ימצא המנגנון שיותיר את ״מגדל״ באיגוד ובהתאחדות. "

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן – בין באופן כללי ובין בהתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.

עוד כתבות