נְגִישׁוּת

גודל טקסט

גדול קטן רגיל

ניגודיות

ניגודיות בהירה ניגודיות כהה רגיל

קישורים

סמן קישורים רגיל

כותרות

סמן כותרת רגיל
דווח
 
 
 

עוקץ הביטוח הזול ? >> הבטיחו לכם ניהול וסדר בביטוחים ? אל תתפתו לזול, זה יעלה לכם ביוקר

 

 בשנה האחרונה החלו חברות ביטוח ומוקדים עצמאיים להתקשר למבוטחים ולהבטיח להם ניהול וסדר בפנסיה ובביטוחים הפרטיים.

הרחבת השימוש באינטרנט כפלטפורמה למידע אישי עבור המבוטח, שימש כטריגר לחברות זריזות לנצל זאת לרעת המבוטח.

לפני מספר ימים קיבלתי שיחה ממוקד מכירות ביטוחים, ובו הציעה לי המוקדנית החביבה לבדוק אלו ביטוחים יש לי וכן הוזלה מידית בתשלום החודשי. נשמע מפתה ומזמין. המוקדנית הסבירה לי שיש לה את כל המידע והיא תוכל לבדוק זאת עבורי. אך לא הבנתי כיצד יש לה את הנתונים אודות הפוליסות שלי, אם אני שומע בפעם הראשונה את שמה ואת שם החברה שהיא מייצגת.

הנציגה הסבירה לי בחן שהעניין מאוד פשוט, "אני אזין את מספר תעודת הזהות שלך במערכת, ומיד אקבל את המידע".  ולא עוצרת שם וממשיכה: "נוכל להוזיל לך את ביטוח החיים, הבריאות וכו'". בשביל הספורט העברתי לה את מספר ת.ז שלי ומיד קיבלתי סמס מחברת הביטוח עם קוד אישי. הנציגה החביבה ביקשה ממני בנימוס את הקוד, אך בזאת הסתיימו ייחסנו הטלפוניים.

קל מאוד למכור פוליסות בטלפון, אך מישהו בדק מהן ההשלכות בביטול הפוליסה? האם המבוטח מקבל החלטה שקולה ואובייקטיבית כאשר הוא רוכש ביטוח חיים מנציגה ש"בסך הכול" מוזילה לו את הביטוחים ? האם המבוטח מבין שמבטלים לו פוליסה שהתקבל אליה במצב בריאותי ששונה ממצבו כיום ?
ישנן עוד הרבה שאלות ותהיות. בכדי להתחבר לאזור המידע האישי, חלק מחברות הביטוח מאפשרות חיבור מהיר למידע, על ידי הזנת מספר תעודת זהות וקוד שמיד מקבלים לטלפון הנייד. 

הנגישות למידע הינה דבר מתבקש והכרחי בעידן הטכנולוגי, אך גם חרב פיפיות כאשר מבוטחים שאינם בקשר עם סוכן ביטוח מקצועי ואיכותי, עלולים להיפגע.

כאשר אנו באים לתת שירות למבוטח, אנו מסתכלים בראייה הוליסטית על כל היבטי חייו הפרטיים והמקצועיים. ניתוח תיק מקצועי שעושה סוכן ביטוח אמין ואיכותי, לא יכול להחליף אף גורם מקצועי אחר בשוק וכמובן לא נציגה או נציג בטלפון. אנו נתקלים בכל יום במבוטחים שעל הטעויות שעשו בעבר ישלמו בפנסיה, ובעת התביעה יינזקו בעקבות תנאי פוליסה נחותים מאשר היו להם בפוליסה המבוטלת. 

אז כמה זה עולה לנו?

כיום אין מחיר אחיד בשוק הסוכנים, והדבר נובע מכך שעלות הבדיקה ותכנון הפיננסי נקבעת מהרבה פרמטרים כגון: מספר הקופות הפעילות והמסולקות, מספר הקופות שיש לאחד לבקשת המבוטח, סוגי הביטוחים השונים, שכיר או עצמאי ועוד. כל אלו, ופרמטרים נוספים משפיעים על עלות ניתוח התיק. בכדי לתת כיוון כל שהוא על המחירים המוצעים בענף, ניתן לומר כי טווח המחירים נע בין 2,000 ₪ ל 5,500 ₪ נכון להיום.

לסיכום, חשוב ורצוי להיות עם יד על הדופק ולא להתפתות לנציג מטעם חברת ביטוח או מכל חברה אחרת שמבטיח לכם חיסכון בלחיצת כפתור. כן בדקו עם סוכן מקצועי ואיכותי, שיודע לספק עבורכם ניתוח תיק מקיף, את כלל הכיסויים הביטוחים והעלויות. ותמיד תשאלו שאלות. בשביל זה אנחנו כאן.

אפי בנדט הינו מנכ"ל משותף במגשימים פתרונות, סוכנות לביטוח פנסיוני בע"מ

הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא – לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות או עסקאות כלשהן. במידע עלולות ליפול טעויות ועשויים לחול בו שינויי שוק ושינויים אחרים. כמו כן עלולות להתגלות סטיות בין התחזיות המובאות בסקירה זו לתוצאות בפועל. לכותב עשוי להיות עניין אישי במאמר זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמו ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. הכותב עשוי להימצא בניגוד עניינים. פאנדר אינה מתחייבת להודיע לקוראים בדרך כלשהי על שינויים כאמור, מראש או בדיעבד. פאנדר לא תהיה אחראית בכל צורה שהיא לנזק או הפסד שיגרמו משימוש במאמר/ראיון זה, אם יגרמו, ואינה מתחייבת כי שימוש במידע זה עשוי ליצור רווחים בידי המשתמש.עוד כתבות